LOADING CLOSE

Tomáš Ondráček

Tomáš byl v letech 2015 až 2018 hlavní trenérem projektu Sportisimo hvězdy, kde připravoval vybrané hobby běžce na závody seriálu RunCzech. Trénoval elitní vytrvalkyni Marcelu Joglovou (maraton 2:43) a Ultra běžkyni Kateřinu Kašparovou
V minulosti pracoval v běžecké speciálce Triexpert, kde vedl první běžecké tréninky pro veřejnost. Aktuálně pracuje v různých projektech spojených s během a vede skupinu brněnských maratonců.
 
Řídím se tím, že hlavními hvězdami jsou vždy moji svěřenci. Já je pouze doprovázím na jejich cestě a vytvářím podmínky k tomu, aby se stále zlepšovali.
 
Stojím skrytý, v ústraní, a jejich úspěchy si vnitřně užívám. Běh je moje vášeň, každý den běhám a vždy přitom myslím na techniku a uvolněnost všech pohybů. Ukazuji svým svěřenců směr, jak si běh užívat a přitom se stále zlepšovat!

Sportovní výsledky

Reprezentace ČR v bězích do vrchu (2005 – 2012)

2 x účast na MS v běhu do vrchu (Nový Zéland a Švýcarsko)

2 x účast na Světovém poháru v horském maratonu (Švýcarsko a Polsko – 3. místo v družstvech)

 
Český pohár v běhu do vrchu (2004 – 2013)

Umístění v jednotlivých závodech (2 x 1. místo, 5 x 2. místo, 6 x 3. místo)

1 x Mistr ČR v běhu do vrchu v kat. veteránů 

 
26 x Maraton

26 x 

PB: 2:26:18 (Frankfurt 2011), 5 x zaběhnuto pod čas 2h30min.

 
29 x půlmaraton
PB: 1:10:11 (Pardubice 2008)

Reference

S Tomem spolupracuji od roku 2014, kdy jsem se rozhodla, že chci běžet svůj první maraton a pořádně se na něj připravit. Tomášovy tréninkové plány jsou pestré a nikdy nevím co mě následující týden čeká, což mám ráda. Pod jeho taktovkou jsem loni zaběhla maraton za 2:57:59. S Tomem si plním své běžecké sny a je skvělý trenér!

Miroslava Pešáková - Běh

Jako lehce tápající hobby běžec jsem se pokoušel v mém běžeckém snažení propracovat dál a usoudil, že potřebuji konsultanta a kouče, aby mé snažení mělo jasný směr. Oslovil jsem Tomáše a ten mě okamžitě začlenil do své běžecké skupiny. Do dvou měsíců jsem pod Tomášovým vedením jsem o více jak minutu vylepšil osobák na 10km, za 5 měsíců osobák na půlmaraton o 10 minut a osobák na maraton dokonce o 43 minut. Za tři a půl roku vzájemné spolupráce má běžecká výkonnost stále roste a osobní výkony se stále posouvají do dříve absolutně netušených úrovní!

Richard Brázda - Běh

S Tomášem spolupracuji od roku 2018. Dokázal mi ukázat zábavnou tvář běhu, lehkost a ukázal svoji radost z pohybu. Tomáš mne motivuje k lepším výsledkům a učí mne větší trpělivosti. Za jeden rok jsem se posunul na půlmaratonu z času 2:06 na 1:45. Za poslední rok se mi také podařilo zhubnout i díky běhu o téměř 20 kg. S Tomášem se těším na další výzvy –  zhubnout ještě o pár kilogramů, vylepšit čas na olympijském a středním triatlonu, připravit se na maraton a poté na ultra závody.

Karel Žitný - Triatlon