LOADING CLOSE
Malorka 2beWINNER

Předvelikonoční cyklistické vypráskání na Malorce

Jaký cyklistický trénink potřebuje triatlonista před začátkem sezóny? Osedět pozadí, našlapat kilometry v tepech obecné vytrvalosti a ještě se u toho vyblažit na sluníčku. Malorka je tedy jasná volba…

1#den

Zatímco pražská skupina přicestovala až na noc, brněnská dorazila dříve a dovolila si pár dietetických chyb v místním fast foodu. Soustředění jsme tentokrát absolvovali v Alcúdii, plážovém městečku s římskými rozvalinami a ulicemi plnými rybích barů, kde mají ty nejlepší smažené sardinky na ostrově. Nicméně hamburger zasytí závodníka daleko lépe!

2#den

Další den už ovšem všichni seděli na sestavených strojích a mířili do horské soutěsky Sa Calobra. Sa Calobra je totiž mallorský cyklistický pojem. Sjíždějí se sem šílenci z celé Evropy, aby se a) téměř zabili při výjezdech a hlavně sjezdech na silnici, která se místy otáčí i o tři sta šedesát stupňů nebo b) aby s nadšením a povstalými chlupy sledovali, co všechno se dá na kole ještě vybrat. Pokud sem vjíždíte jako cyklista-hobík, dejte si majzla na obě skupinky a před etapou si pořádně zkontrolujte brzdy. My jsme ale profíci a tak jsme to dali i s příjezdem za poctivých 140 km.

3#den

Z nebe padaly omluvenky. Tedy déšť. Protože se to ale vzhledem k počasí, které vládlo doma, dalo stále považovat za podmínky pro běžecký trénink téměř ideální, nelenili jsme a ještě jsme k tomu přidali ranní šedesátikilometrový švih na kole a odpolední plaveckou fázi.

4#den …se dal považovat za kritický a proto jsme jej trošku zvolnili. Většina účastníků našeho triatlonového zájezdu zvolila regenerační výjezd na kole, někteří raději sesedli a uvolnili sportem postižené končetiny pěším pochodem. A pak zde byli tací, kteří regenerovali jako vorvani vyvržení na pláž. Naštěstí si k tomu navlékli neopreny a tak to mohlo být považováno za součást tréninku.

Triatlonový kemp Mallorka 2BEWINNER
Triatlonový kemp Malorka – cyklistika

5#den

Konec flákání, zpět do rachoty zvané tri-life, zavelel hlavní trenér! Práci čest, v bazénu v šest. Sem tam nám sice na hlavu spadla nějaká ta kapka, ale triatlonista je ve vodě nerozpustný. Pak jsme naskočili na své stroje a dali si časovky jednotlivců na 4×7 km s 3 min pauzou a na závěr časovku čtyřčlenných družstev na 25 km. A abychom si zvykli na bolest v závodě, hned po sesednutí jsme si dali desetiminutový přechodový tempový běh. Kdo neusnul u následného strečinku, ten zaručeně usnul s hlavou v talíři ještě při večeři…

6#den

Soustředění u moře má své výhody. Například ty, že i když jsou tréninky náročné, máte při nich krásné výhledy. Takže ráno běžíte podél pláže a máte výhled na moře a širokou škálu krásných pozadí a zad ve čtyřech výkonnostních skupinách. A další panoramata se vám ukážou, když s pocitem marnosti a únavy šlapete na východ či jih ostrova. Mallorka je krásná ve všech směrech a slušný cyklista jí projede za den slušný kus, takže o zážitky nebyla nouze…a to jsme se ještě kousli a šli plavecký trénink!

7#den

Long a long, tedy dlouhééééé kolo. Rozdělili jsme se do tří skupin, na 135km, 167km, 208km. Když se vyrazí na „celodenku“ na kole, nikdy není o zážitky nouze. Tentokrát to bylo za dva defekty a dva pády, naštěstí bez trvalých následků na strojích i lidech. Z ostrova se přece neodlétá, dokud jej člověk celý dokola neobjede!

8#den

Prosluněný. Konec ještě není, dlouhá cyklistika za námi a krásně modrý bazén před námi. Skočili jsme do něj už v 6:50, čímž jsme si vysloužili volno na celý zbytek dne. Ovšem když triatlonista odpočívá, pak jenom aktivně. Což znamená vytočit nohy na kole nebo alespoň potrénovat na pláži čtvrtou disciplínu, tedy depa. Jmenovitě svlékání z kůže, tedy té plavecké, neoprenové, při jehož nácviku se kromě praktikanta baví všichni zúčastnění. Ale těžko a směšno-li na cvičišti, ladno a rychlo na bojišti!

9#den

Rozlučka. Ve velkém stylu pochopitelně, takže si většina účastníků vylepšila osobní status na Stravě v podobě nejvíce nastoupených metrů, nejvyššího vyjetého kopce a osobního rekordu v daném segmentu. To na dovolený chceš!

Chcete tohle zažít? Příští stanice  – Livigno! Nastoupit můžete zde: Triatlonový kemp Livigno