LOADING CLOSE

Plavecký kemp Prachatice s USA repre

Uplynulo jen pár měsíců od posledního soustředění a 2BWinner Team čekalo další – plavecké soustředění. Opět však okořeněné běžeckými tréninky. A opět v Prachaticích, které pro nás díky vazbám na Xterra Czech skýtají perfektní zázemí. Naše řady pravidelně rozšiřují i místní borci, kteří si každý pěkný kopeček rádi nenechají sami pro sebe, ale také vědí, kde dobře vaří a kde jsou výborné regenerační pochutiny (rozuměj pivo). Nejbližší účastník bydlel o pár bloků vedle a nejdelší cestu do Prachatic měli Ti, co jeli z Vídně nebo Grazu. Nejmladšímu účastníkovi bylo 13 let a nejstaršímu 64. Celkem kolem 28 účastníků!
Čtvrteční večer byl ve znamení příjezdů, večeře a včasných odchodů spát pro nabrání co nejvíce energie.
Jestli byste si mysleli, že takhle na kempu si člověk ráno hezky pospí, protože nemusí do práce, opak je pravdou. Už od 6:30 jsme vířili vody místního krásného bazénu. Pro první tréninky jsme se rozdělili na 4 skupiny a pracovali na zlepšení kraulové techniky. Trenéři kmitali na všechny strany, až jsme si udělali hlad a vyrazili na výbornou snídani a trochu zregenerovat.
Dopoledne pak patřilo dráze, drobnému protažení, nácviku běžecké techniky a kilometrům. Dle výkonnostních skupin nám trenér nastavil počet sérií, patřičné tempo a začali jsme společně kroužit. Všechny skupiny předvedly neskutečné výkony, včetně našich nejzralejších borců a neskutečných žen, kteří zvládli poslední kilometr pálit pod 5 min/km!!!
Oběd, kávička, spánek a očekávání, co přinesou tréninky další.
Odpoledne jsme byli rozdělení na 2 skupiny. Jedna vyrazila do bazénu, po kterém následoval 5 km běh obecné vytrvalosti a druhá nejdřív běhala a potom šla plavat. Společně s večeří nám Dan povídal o svých zážitcích ze závodu Winterman, Karel o Havaji a v nejednom oku se zaleskla jiskra “kam příště” :-).
V sobotu ráno jsme vyrazili opět na dráhu, pracovali na technice a udělali si hlad kvalitními dvoustovkami. Po snídani jsme sbalili plavecké “hračky” a vyrazili dál pilovat techniku. Trenéři nás natáčeli na videa, abychom přesně viděli, co si myslíme, že děláme a co ve skutečnosti děláme, nad i pod vodou. Oběd a zasloužená regenerace.
Druhou část dne jsme byli rozděleni na dvě skupiny, jedna vyrazila na bazén a druhá šla drtit nejen dráhu, ale hlavně místní kopečky. Ti co se vrátili z bazénu vypadali velmi spokojeně, ale už mírně “prošitě” a druhou skupinu už kopečky taky trochu “štíply” (jak říká Karel). Večeře, týmová zábava a hlavně rozbory plaveckých videí byly dalším parádním zakončením krásného dne. A spánek!
Ráno opět ještě za tmy nazout kecky a místní borci nás protáhli po okolních krásách. Rozuměj nahoru/dolu/nahoru/dolu/dolů a dlouho nahoru/a ještě výš a dolů. Nádherná příroda na sklonku podzimu a zimy, louky, lesy, přehrada, překrásné ráno. A jak pak chutnalo to kafíčko k snídani. Trochu zregenerovat a už jsme vyrazili za vrcholem víkendu – plaveckými závody.
Nejprve proběhlo rozplavání, dvě rychlé 25m, a pak už mělo vše rychlý spád. Týmový závod na 100 m, který vyhrál Lucas s časem 1:07 (!!!). Podle časů nás trenéři rozdělili do 5 štafet, které se mezi sebou utkaly v závodě ve volném stylu a následně i v polohovce. Obrovské souboje do posledních centimetrů, vynikající individuální i týmové výkony, společná podpora a motivace, spousta legrace a navíc reprezentační štafeta USA, to bylo to nejlepší zakončení kempu, které jsme si mohli přát.

Rádi bychom ještě poděkovali všem účastníkům za další úžasnou týmovou akci a hlavně smekli klobouk za předvedené výkony. Každý z vás makal co to šlo a i díky společné týmové dynamice se mnozí z vás posunuli tam, kam by to před začátkem kempu sami vůbec nečekali. Máme za vás radost a i vy jste pro nás motivací! Těšíme se na příště!

Moc rádi se s vámi také podělíme o pár zpráv, které nám udělaly radost:

  • Děkuji také všem. Bylo to super. A hlavně díky za pěkné fotky… Hlavně ty z bazénu. ?
  • Stravim s vami 3 dny makanim od rana do vecera, ale vzdycky mi to pripada jak skvela dovolena plna uzasnych zažitku. Byl jsem s vami zatim 2x a je to cim dal lepsi. Ono to ani jinak byt nemuze, protoze K+T k sobe pritahuji lidi podobne krevni skupiny. Diky vsem za paradni spolecnost a zvlast Karlovi a Tomasovi ze mi dali krasne do tela a Lence za on-line reportaze?. Tesim se na dalsi akce
  • Byla jsem s vámi poprvé a už bych jela znovu! ? Moc jsem si to užila, jste skvělá parta a děkuji za super tréninky!! ????
  • Zdravim soustředění jsem si užil na plno! ?I když tréninky byli někdy těžší tak parta sportovců byla úžasná. Sice nepatřím mezi věkovou skupinu ale i přesto všichni byli super. Na treninkach se všichni podporuji a pochvalu si zaslouží každý. Soustředění by mohlo být ještě o týden delší. Hned bych jel znovu?‍♂?‍♂?‍♂?
  • Ahoj sportovci, dekuji za skvělý vikend. Užili jsme si to a výborně zasportovali. Budu se těšit na další výzvy ✌. Sportu zdar. PS: tata byl taky spokojený.
  • Ahoj, dekuji moc vam vsem a specialne panum trenerum za uzasne soustredeni a skvelou partu ? Mam ted zas o duvod vic se vracet zpatky domu, protoze s vama ta drina je o hodne snazsi a motivace vetsi! A specialne dekuju brnenske skupince, ktera me vcas dovezla na vlak. Zdravim vsechny z Grazu ? a tesim se priste ? (doufam, ze brzo)
  • I já se přidávám s poděkováním, myslím, že to máme všichni stejně a to díky skvělým trenérům a naladěním na stejnou vlnu ?.
  • Připojuji se velkými díky a hlubokou poklonu. Každopádně se těším,že vás přivítáme tady na jihu zas ?
  • špica!
  • Děkuji za víkend plný dřiny, zábavy, zážitků a nových kamarádů. Jsem nadšený a pěkně unavený a to mám rád 🙂

A trenéři vzkazují:

Dekujeme!!
Bez Vas jsme nic, s Vami jsme tym!
Bylo to bozi, od prvni do posledni chvile!