LOADING CLOSE

Mallorca 2020 – zážitky kam se podíváš

Zima a zimní část přípravy se začala pomalu chýlit ke svému konci, a jestli je něco zásadním předělem, tak tradiční triatlonové soustředění na Mallorce. Highlight na který se člověk těší celou zimu, vzhlíží k němu téměř každý kilometr strávený na statickém trenažeru. A tak dlouho jsme se těšili, až to přišlo! Tradiční jarní TRI camp na Mallorce odstartoval ve velké parádě – včetně parádního nalodění na paluby letadel díky našemu partnerovi Fly4sport .
První den na soustředění měl být původně “volnější”. No, nebudeme si nic nalhávat, úplně to neklaplo. Ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny – plavání/běh, po snídani vyrazila skupina A roztočit nohy na 95 km (s už teď legendárním vodním příkopem) a skupina B na krásných 55 km. Samozřejmě jsme si nenechali ujít po kole přechod a před večeří si šli udělat hlad na 10 km klus.
Den druhý startujeme ranním plaveckým tréninkem, snídaní, fasováním nádherných dresů a hlavně nezbytné energie od společnosti Enervit, za kterou moc děkujeme a která nás držela na nohou, když už občas tělo přemýšlelo o blackoutu. Počasí si připravilo perfektní podmínky pro první delší cyklistiku k oblíbenému Cap de Formentor. Rychlejší skupina si k tomu naložila časovku, druhá skupina valila bomby v balíku a klobouček dolů před třetí skupinou. Přechodový běh? Samozřejmě! Následovalo zhodnocení dne, přednáška o vhodné sportovní výživě a zasloužený odpočinek.
Volný den v podobě ranního zápřahu v bazénu, zapíchnutého prstu do nejvyššího kopce v okolí, kam musíme doběhnout, cyklistiky, vyplavání… no co k tomu dodat. Den jak korálek. A díky perfektní regeneraci nás následují čtvrtý den čekala “regenerační stovka”, jak se už stačilo uchytit jako ustálené spojení. Jdeme počasí naproti, a tak jsme si odložili horské etapy na další dny a jeli jsme jen lehčeji 60/105/135 km.
Ranní plavecký trénink před horskou etapou vystřídal klidný výklus a pokyn k snídani „najez se co se do tebe vejde!“. Nejrychlejší skupina vyrazila na obhlídku hor přes Sóller a Sa Calobru, což je v součtu vyšlo na solidních 160 km s převýšením 2700 m. Druhá skupina si naložila 115 km s 2000 převýšením a třetí skupina natočila úctyhodných 70 km v kopcích!!! Trenéři nás samozřejmě nepřipravili ani o přechodový běh a následná regenerace nohou ve studeném bazénu byla slastí pro unavené nohy. To vše s podporou ☕️? a nutriční výživy od Enervitu, bez které bychom byli ztraceni.
Šestý den naší výpravy se nesl v duchu zaslouženého, tentokrát opravdového oddechu. Po ranním společném plavání se program dělil na lehčí vyběhnutí, kolo, výlet do Palmy, nebo pohodovou cykloturistiku za kávičkou a dortem. Před večeří jsme si ještě potrénovali poctivé kotoulovky v bazénu. Bohužel se ve světě kvůli problémům s Covidem začaly hýbat ledy a i my jsme museli vzhledem k zajištění bezpečí celé výpravy začít jednat.
Část výpravy vyrazila následující den zpět do Prahy. A zbylá část čekala na další lety. Rozhodně ale nikdo nezahálel. Nejrychlejší skupina zmákla neuvěřitelných 220 km, parta #2 si dala 125 km a zbytek se trhal podle svých možností nebo případného odletu. Ranní klus a přechod po kole byl jako vždy samozřejmostí a užít si bazén s vyhlídkou dlouhé karantény chtěli úplně všichni.
Poslední den před odletem kdy už bylo jasné, že si nějaký ten pátek nezazávodíme, jsme si dali na cvičný duatlon. Teda, podle trenérů se naplno jet nemělo, ale víme, jak to chodí. Trasa byla naplánovaná na 3 km běh, 45 km kolo s jedním stoupákem a 10 km běh na závěr (případně zkrácená verze bez stoupání v kole a nakonec 6 km). Závoďácká duše se probudila v každém a šlapalo to, jak kdybychom za sebou neměli víc jak týden dřiny. Asi forma? Dobrá regenerace?
Soustředění bohužel skončilo předčasně, ale zážitky, vynikající partu, fantastické výkony podpořené profesionálním trenérským vedením i fungující výživovou podporou nám nikdo nevezme. Makáme dál a makáme společně!

Jestli se chcete podívat, jak to viděla kamera Erika , mrkejte: https://assets.adobe.com/public/81fcb6df-a5f7-40d9-5c35-2002bbc79def

A trenéři tradičně vzkazují:

Dekujeme!!
Bez Vas jsme nic, s Vami jsme tym!
Bylo to bozi, od prvni do posledni chvile!