LOADING CLOSE

Lucie Šnebergerová

Kouzlo sportu začala objevovat až na vysoké na studiových hodinách ve fitness centrech. Zalíbení ve vytrvalostních disciplínách jako MTB a běžecké lyžování přišel o několik let později. Triatlon objevila v roce 2013, kdy se začínala učit vydechovat do vody. Závodní atmosféru prvně okusila na Jizerské padesátce a tentýž rok se účastnila legendární italské Marcialongy a  švédského Vassaloppetu.

První větší úspěch v triatlonu přišel v roce 2014, kdy na poloviční distanci na Pilmanovi obsadila druhé místo.

V roce 2017 opustila profesi kancelářské krysy a začala se intenzivněji věnovat trenérské činnosti. Od roku 2019 působí jako kondiční trenér v B-fit a od roku 2020 navazuje spolupráci s 2BW.

Sportovní výsledky

V roce 2015 skončila celkově 3. v Českém poháru Ford Czechman Tour, svoji kategorii vyhrála a stala se také mistryní ČR v dlouhém duatlonu na Klasik duatlonu v Příbrami. Na mezinárodním poli získala bronz na IRONMAN 70.3 St. Pölten ve své AG a prvně okusila ironmanské tratě.
V roce 2016 brala bronz na mezinárodním maratonu v rakouském Linci. O rok později si zajela osobní maximum 9:40 na IRONMAN Barcelona a stala se vicemistryní republiky v dlouhém triatlonu na Moraviamanovi. Vicemistrovský titul na ironmanské trati obhájila i následující rok, kdy do sbírky přidala bronz z půlmaratonu v Linci a stříbro z polovičních distancí v německém Moritzburgu – Schloss Triathlon.
V roce 2019 se celkově druhým místem a prvním ve své AG na IRONMAN Kalmar úspěšně kvalifikovala na mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji. V témže roce získala stříbro na polovičních distancích na Czechmanovi, v rakouském Challenge Kaiserwinkl-Walchsee a ve Španělsku na IRONMAN 70.3 Marbela.

 

Odborná kvalifikace:

Trenér triatlonu (FTVS UK)

Instruktor fitness (Yoda institut)

Trenér kondičního běhu (Český atletický svaz)

Instruktor indoor cyklistiky (BP Sport)

Rolfterapie – pánevní dno a hrb pryč (Návod na tělo)

Základní principy pohybu – stabilita (Fyzio gym Cooper)

Dosáhni naturálního maxima (Institut moderní výživy)

Dýchej správně nejen při sportu (Reinbergr)

 

Sportovní, racionální, klinická výživa a výživové poradenství (FTVS UK)

Výživa a suplementace (Institut moderní výživy)

Tajemství mikrobiomu (Fitness Institut)

…atd.

 

Odkaz na články:

2019 – Tak skvělou atmosféru jsem ještě nezažila, říká Lucie Šnebergerová po IM Kalmar

2018 – TRIATLONISTKA LUCIE ŠNEBERGEROVÁ O ZÁVODECH, TRÉNINKU, VÝŽIVĚ I TRIATLONOVÉM MANŽELSTVÍ

2017 – Cílová rovinka byl úžasný zážitek a odměna, říká Lucie Šnebergerová, stříbrná z Moraviamana

2015 – Předposlední závod ČP v triatlonu hostila Příbram, slavili Minařík a Klimešová

2014 – Miluju sednout na kolo a vyrazit. Ideálně někde v horách, říká Lucie Klimešová

Reference

„Jarní cyklistika na Mallorce vedená Karlem byla úžasná. Karel dal mému sportu jiný rozměr. S ním trénuji organizovaně a tvrdě. Pod jeho vedením teď závodím pravidelně a moje výsledky se stále zlepšují.“

Jan Červinka - Triatlon

„Stačí chtít a kluci z 2bWINNER vám kompletně změní život. To o čem jsem většinou jen snil se po čase tvrdého tréninku stává realitou. Pár let zpět mi Karel řekl, že jednou zaběhnu půlmaraton pod 1:20:00 a společně jsme to dotáhli až na 1:16:00. V současnosti se zase s klukama učím plavat, abych se mohl v letošní sezónní poprvé postavit na start ½ ironmanu. Spolupráci výrazně ulehčuje fakt, že mají moji plnou důvěru, protože vím že všechno co na mě praktikují tak funguje a posouvá kupředu.“

Radek Adamec - Triatlon

„Aktivní pohyb byl vždy moje hobby, ale pokud se nebojíte opravdové závislosti, oslovte Karla. Dostanete skutečně know-how zkušeného závodníka a buďte si jisti, že už po několika dnech se vám stane triatlon vášní. Nejspíše budete skučet a zoufat, že už to nejde, ale vsadil bych se , že nebudete moci dospat na další trénink.“

Michal Nesrsta - Triatlon