LOADING CLOSE

Mallorca 2020 – zážitky kam se podíváš

Zima a zimní část přípravy se začala pomalu chýlit ke svému konci, a jestli je něco zásadním předělem, tak tradiční triatlonové soustředění na Mallorce. Highlight na který se člověk těší celou zimu, vzhlíží k němu téměř každý kilometr strávený na statickém trenažeru. A tak dlouho jsme se těšili, až to přišlo! Tradiční jarní TRI camp na Mallorce odstartoval ve velké parádě…

Plavecký kemp Prachatice s USA repre

Uplynulo jen pár měsíců od posledního soustředění a 2BWinner Team čekalo další – plavecké soustředění. A opět v Prachaticích, které pro nás díky vazbám na Xterra Czech skýtají perfektní zázemí. Naše řady pravidelně rozšiřují i místní borci, kteří si každý pěkný kopeček rádi nenechají sami pro sebe, ale také vědí, kde dobře vaří a kde jsou výborné regenerační pochutiny (rozuměj pivo). Nejbližší účastník bydlel o pár bloků vedle a nejdelší cestu do Prachatic měli Ti, co jeli z Vídně nebo Grazu. Nejmladšímu účastníkovi bylo 13 let a nejstaršímu 64.

Podzimní Běžecko-triatlonové soustředění Prachatice

Ve čtvrtek večer se dvacet odvážných vydalo směrem Prachatice, kde jsme našli azyl v příjemném prostředí místního Pivovaru, abychom protáhli nohy v okolních kopcích, něco si naplavali a pocvičili bránice – nejen smíchem, ale nácvikem správné techniky dýchání. A soustředění se vyvedlo náramně.

Jak jsem neběžel Ústecký půlmaraton

Škoda, že jsem takový pako a celej rok jsem měl napsanej termín půlmaratonu v Ústí o týden dřív než je to reálně, tak to musím teď běžet sám u Vltavy, Karel mi to kvůli triatlonu v příštím týdnu dal naštěstí jako celkem klidnej tréning.

START: 0–1 km – sakra, zase sem to rozběhl moc rychle, první 3km mám zrychlovat z 6min/km na 5:15…honem musím zpomalit, současnejch 5min/km asi zadání nenaplňuje 1 km – dobrý zpomalování by mi šlo 🙂 2 km – ty vole, to je fakt pomalu …

Xterra Prachatice 2019

Nejúspěšnější Čech, slot na MS a úžasné Xterrové začátky.

Dva odvážní borci z naší tréninkové skupiny a já jsme se odhodlali a hlavně nebáli postavit na start prachatické Xterry, která byla zároveň i Mistrovstvím Evropy. Pro Patrika B. a Radka A. to byl první Xterrový start. S tratí byli oba seznámeni již týden předem a věděli do čeho jdou. Jenže to bylo krásné počasí, sluníčko a teploučko ?. Ale asi 2 dny před závodem bylo vcelku jasné, že taková idylka v den startu určitě nebude.

Ráno před startem nás ještě vítala polojasná obloha, která
velmi …

XTERRA kemp Prachatice aneb z hraběnky von silnice bajkerkou (v několika lekcích)

Patřím k lidem, kteří mají silně rozvinutou alergii na asfalt. Nejlépe se cítím, když mám nad hlavou nebe místo stropu, takže po zkušenostech, kdy mi slezlo několik nehtů z lezení na ledech a málem jsem umřela strachy při sóloplavbě na seakajaku, o jedné absolvované půlce nemluvě, byl terénní triatlon moje jasná volba. Za dva roky triatlonového tréninku jsem se úspěšně posunula ze závodnice typu „topimse-padamdorygolu-umiram“ do stádia „plavuprsaobcaskraul-slapucoumim-bezimdokudneumru“. Navíc jsem absolvovala dva XTERRácké sprinty (v Prachaticích bedna v AG i s pádem ošmirglujícím kůži z celé nohy a v Zittau DSQ, protože jsem díky …

Jak je důležité míti trenéra?

Někdo se občas ptá, proč každý měsíc investovat kus peněz do trenéra, potažmo tréninkového plánu. Přece si můžu sám říci, že dnes půjdu běhat, zítra plavat a pozítří na kolo, to opakovat pořád dokola a pro případ, že bych byl zapomnětlivý, si to dokonce zapsat do diáře. Na konci roku si za ušetřený obolos raději koupím běžecké boty nebo letenku na soustředko. Pravda je samozřejmě taková, že přesně tohle udělat můžete. A až se dostanete na závody, určitě si je užijete. Jenže!

Jste-li závodník typu lenoch,
realita začne vypadat tak, že …

Ukázka TRX cviku na trikempu v Brandyse nad Labem.

Karlův „triatlonový kruháč“

Připomíná vaše břicho stále spíš pekáč buchet snězených než upečených? Peskujete sami sebe v každém kopci, protože kdybyste tak neflákali posilování, už byste byli nahoře? Chcete svůj tréninkový plán na triatlon doplnit o posilování, ale když přijdete do obecní mučírny, nevíte, kde začít? Váš soukromý osobní trenér Karel Zadák vás teď provede kolečkem cviků, které by každý triatlonista měl znát (ale bojí se na ně zeptat, protože bolí):